• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
SARIYER CAM KAPI MODELLERİ;0212 432 32 28
Sarıyer cam kapı modellerimiz ile iş yerlerinizin kapı ölkçüleri doğrultusunda özel kilitli cam kapı imalatımız ile iş yerlerinizi güven altına almaktayız...Sarıyer cam kapı tamir servisi hizmetimiz bulunmaktadır...
SARIYER PİMAPEN SİNEKLİK
sarıyer pimapen sineklik modellerimiz ile bütçenize uygun sineklik hizmeti vermekteyiz. Sarıyer pimapen sineklik için iletişim hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.Sarıyer menteşeli sineklik,sarıyer stor sineklik,sarıyer sürme sineklik,sarıyer içe açılır sineklik, modellerimizin tamamı kendi imalatımızdır.
SARIYER PİMAPEN BALKON KAPISI BAYİİ
Sarıyer pimapen balkon kapısı,Sarıyer pimapen wc kapısı,Sarıyer sürgülü pimapen kapı,Sarıyer volkswagen kapı modellerimiz için arayarak fiyat teklifi alabilirsiniz...
SARIYER FERFORJE DEMİR KORKULUK
Sarıyer ferforje pencere korkuluk modellerimiz ile evlerinizi güven altına alarak değer kazandırmaktayız.Sarıyer ferforje uygulama alanlarımız,Sarıyer ferforje bahçe kapısı,Sarıyer ferforje bina giriş kapıları,Sarıyer ferforje balkon korkuluğu modellerimiz ile hizmet vermekteyiz...
SARIYER PİMAPEN PANJUR TAMİRİ
Sarıyer pimapen panjur firması ve panjur bayisi olan Volkanlarpen Sarıyer ve tüm mahallerine pimapen panjur tamiri servisini ücretsiz keşiflendirerek çözüme kavuşturmaktadır.Sarıyer pimapen panjur tamirleriniz için bizi arayark bilgi alabilirsiniz...
SARIYER OFİS CAM BÖLME MODELLERİ;0212 432 32 28
Sarıyer cam ofis cam bölme sistemlerimiz ile iş yerlerinizin farklı alanlarına uygulama yaparak farklı alanlarda cam oda oluşturarak çalışma alanlarınıa yenilik kazandırmaktayız.
SARIYER TERAS BALKON CAMLAMA;0212 432 32 28
Sarıyer cam balkon cam ürünlerimiz ile teras katlarınızı kapatarak kış aylarında dahi teras keyfi yaşamanıza yardımcı oluyoruz.
SARIYER CAM DUŞAKABİN MODELLERİ;0212 432 32 28
Sarıyer cam duşakabin modellerimiz tamamen kendi imalatımızdan sarıyer sakinlerinin hizmetine sunulmuştur.Duşakabin bir kere yapılır yapılır. Duşakabin cam ürününden oluşursa sağlıklı bir duş almanın zerafeti ve şıklığı banyolarınıza öz güven kazandırır...
CAM BALKON MU* PİMAPEN BALKON MU?

Pimapen Mi Cam Balkon Mu gibi sorularınızın tüm cevabını samimiyetle cevaplandıran Volkanlarpen siz değerli müşterilerimize sağlıklı bilgi akışını sunan tek cam balkon pimapen firmaısdır.

Gelişen teknoloji günümüz  şartlarında etkilemiştir.Özellikle kentsel dönüşüm ün yaşandığı ülkemizde inşaat sektörüde payını alarak devam etmektedir.Eski dönemlerde balkon kapatmaları başta panjur modelleri ile sonra alüminyum doğramalar ve son olarak da pvc markaları ile kapatılarak güven altına alınmaktaydılar.Saydığımız bu üç modelde artık yerini cam balkon modellerine bırakmıştır.Şimdi size balkon yada teras kapatmalarında kullanılan tüm modellerin avantajlarını ve dez avantajlarını yazarak yardımcı olmaya çalışacağız.

Pimapen Mi Cam Balkon Mu Diyorsanız yazımızı Dikkatlice okumanızı Şiddetle Tavsiye Ediyoruz...

Pvc pimapen ile kapatılan balkonların avantajları; Isı ve ses yalıtımında maksimum fayda sağlamaktadır.Enerji maliyetleriniz göz önüne alındığında tercih edilmesi gereken ilk model pvc pimapen modelidir.Özellikle soğuk şehirlerde balkon ve teras kapatmaları pimapen ile kapatılarak kullanılmaktadır.Balkon ve teras katlarının kapatılmasında diğer bir unsurda Balkonunuzun yada teras katınızın baktığı cephe çok önemlidir.Örneğin kuzey cephesi olan balkonlar aşırı rüzgra ve yağmura maruz kalırlar.Balkon kapatmalarında balkonunuz kuzey cephede yer alıyorsa hiç düşünmeden pvc pimapen ürünlerini tercih etmelisiniz.Şu an bir çok pvc ve cam balkon firması bu hususta müşterileri uyarmayarak iş yapmaktadırlar.Herşeyin para olmadığını buradan tüm esnaf kardeşlerimize söylemek isteriz.Helal olan neyse onun yapılması gerekmektdir.

Pvc pimapen ile kapatılan balkonların dez avantajları; Pvc pimapen modelleri ile kapatılan balkonların üç tane dez avantajı bulunmaktadır.Profillerinin kalın olması sebebi ile görüntü kirliliği meydana getirmesidir.Diğer bir dez avantajı ise işi yapan firmanın yüksek maliyetten kaçması sebebi ile cam bölmelerini büyük ölçülerde tutmasıdır.Hiç düşünmeden yapılan büyük camların silinmesi oldukça zordur.Halbuki Avrupa standartlarına uygun olarak yapılsalar hiçbir sıkıntı ortaya çıkmayacaktır.İnsan sağlığı göz önüne alındığında pvc ürünlerinin tamamı kansorejen madde içerikli olduğundan her canlıya zarar vermektedirler.Fakat gelişen teknoloji pvc pimapen markalarınıda bu konuda rahatlatacak yeni buluşlarla en aza indirmiştir. Profillerin içerisinde yer alan kanalcık sayılarını arttırarak hava sirkülasyonunu çok hızlı yapmalarına olanak sağlamıştır.

Panjur modelleri ile kapatılan balkonların avantajları; pvc ürünü olan panjur modelleri şu an halen kullanılmaktadırlar.Panjur modelleri kullanım alanları aşırı sıcak alan balkonların kapatılmasında en etkili kapatma yöntemi olduğunu özellikle bilmenizi istiyoruz.Panjur modellerinin içerisine kesilerek koyulan lambirilerin izolasyonlu olduklarını hatırlatmak istiyoruz.İçerisindeki sıkıştırılmış köpük yaz aylarının kavurucu sıcağını dışarıda tutarak balkonların iç bölgelerinin serin kalmasında en etkili yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.Panjur ile kapatılan balkonlar genel olarak güney ve doğu cephelere bakan balkonlarda kullanılması gerekmektedir.balkon kapatmalarında özellikle tercih edilen panjur modellerinin ana  nedenlerinden bir taneside karşı komşunuzun sizin evinize çok yakın olmasından ötürü yapılmaktadır.Manuel ve otomatik olarak üretilen panjur modelleri kentsel dönüşüm ile otomatik olarak tercihler arasında yerini almış bulunmaktadır.

Panjur modelleri ile kapatılan balkonların dez avantajları; panjur modelleri ile kapatılan balkon bölgelerinde özellikle ısı ve ses yalıtımında hiçbir şekilde faydalanmanız söz konusu değildir.Sistem gereği profil içerisinde sürgülü olarak çalışan panjurlar belli aralıklarda boşluk bıraktığından ısı ve ses yalıtımında zayıf kalmaktadırlar.Özellikle kuzey cephelerde kullanılan panjur modelleri bir çok müşterimiz tarafından sökülerek iptal edilmektedirler.

Alüminyum doğrama ile kapatılan balkonların avantajları; Alüminyum doğram sistemleri geçmişten bu güne kadar özelliğini koruyarak gelmiştir.Özellikle yine gelişen teknoloji ile birlikte Alüminyum doğrama sistem leride gelişmiştir.Özellikle ısı yalıtımlı alüminyum kapı ve pencere sistemleri bir çok inşaat firması tarafından özellikle tercih edilmektedir.İnsan sağlığı söz konusu olduğunda ilk tercih edilmesi gerek bir model olduğunu özellikle belirtmek istiyoruz.Alüminyum doğramaların ısı yalıtımlı olan serisinin kullanılması şartı ile. Alüminyum ısı yalıtımlı doğramaları Devlet kamu binalarında, Özel hastahanelerde, oteller gibi büyük işletmelerde özellikle tercih etmektedirler.Bir balkonunuz var ve kapatmak istiyorsanız ısı yalıtımlı Alüminyum doğramaları tercih etmeniz sağlığınız ve enerji maliyetiniz göz önüne alındığında ilk tercihiniz olmalıdır.Alüminyum ısı yalıtımlı doğrama fiyatlarının diğer modellere göre fiyatları biraz daha pahalıdır.Bize soracak olursanız evinizi ve kendinizi seviyorsanız ilk tercihiniz bu model olmalıdır...

Alüminyum doğrama ile kapatılan balkonların dez avantajları;Alüminyum doğrama ile kapatılan balkonların hiçbir dez avantajı yoKtur.Fakat ısı yalıtımlı olmaya bir alüminyum doğrama ile balkonunuzu kapatırsanız bir çok dez avantajı ortaya çıkacaktır.Camlar buhar yapacak, ısı ve ses yalıtımı son derece sizi rahatsız edecektir.

Cam balkon ile kapatılan balkonların avantajları; Cam balkon yada katlanır cam balkon olarak adlandırılan bu modelin en büyük avantajı insan sağlığına hiçbir yan etkisinin olmamasıdır.Görüntü kirliliği meydana getirmediği için oldukça avantaj sağlamaktadır.Çok kolay temizlik yapılabildiğinden bir çok ev hanımı tarafından tercih edilmektedir.Balkon kapatmalarında en güvenli temizlik yapılması cam balkon ile sağlanmaktadır.Yaşam alanımızın hemen hemen her alanında yer alan cam ürünlerinden olan cam balkon, olmazsa olmazlar arasına girmiş bulunmaktadır.Özellikle sürme cam balkon modelleri ve eşiksiz cam balkon modelleri bir çok cafe tarzı işletme tarafından tercih edilerek yaptırılmaktadır.

Cam balkon ile kapatılan balkonların dez avantajları; Cam balkon kapatma sistemlerinde en büyük problemlerin en başında yer olan husus ısı ve ses yalıtımının çok düşük seviyelerde olmasıdır.Özellikle yukarıdaki yazımızda belirtmiştik KUZEY CEPHELERDE cam balkon sistemleri ısı ve ses yalıtımında çok büyük problemleri ortaya çıkarmaktadır.Teknoloji ile birlikte geliştirilen ısı camlı  cam balkon sistemleride bu soruna cevap verememiştir.Sistem sürgülü çalıştığından alt ve üst rayların kasa ile arasında 1 cm lik boşluk bulunmaktadır.Bu boşluklar kıl fitil vasıtası ile kapatılarak giderilmektedir.Dolayısıyla şiddetli hava durumlarında içeriye rüzgar ve yağmurun girebilme olasılığı oldukça yüksek oranlardadır.

Dört mevsim hava şartlarını göz önüne alarak tercih yapmalısınız.ısı ve ses yalıtı benim için çok önemli diyorsanız pvc pimapen modellerini yada ısı yalıtımlı alüminyum doğrama ile balkonlarınızı kapatmanız doğru olacaktır.

Ben balkonumda manzaramın kapanmasını istemiyorum, ısı ve ses yalıtımına ihtiyacım yok diyorsanız cam balkon kapatma sistemlerini tercih edebilirsiniz.

Biz Volkanlarpen cam balkon pimapen firması olarak istediğiniz tüm kapatma modellerini kendi imalat atölyemizde üreterek yapmaktayız.Bizden balkon yada teras kapatmalarınız için ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

  
3573 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın